Jak nejrychleji spalovat tuky

Jednoduše řečeno – pohybem a zdravou stravou. Ale i tady platí, jako všude jinde, každý člověk je sám sebou a na každého pasuje prostě jiný metr. Můžete se inspirovat třeba kamarádkou, spolu dodržovat určité zásady a přesto – ona hubne a vy ne? Pak vás napadá, že je něco špatně, mozek se začne stresovat tím, že vaše snaha nemá tu správnou odezvu.

Dennodenní pohyb

Je jasné, že neležíte doma na pohovce od rána do večera, že se snažíte omezit dopravní prostředky, chodíte pěšky, nepoužíváte výtah,… a chodíte cvičit. Každé fitness centrum má své trenéry a poradce, a proto je dobré se na ně obrátit a poradit se o tom, kde může být chyba. Důležité je cvičit cíleně. Pokud si půjdete například zaplavat v rekreačním tempu, těžko bude úbytek na váze znatelný, naopak, dáte-li si ve fitku kruhový trénink, po 30 minutách pohybové aktivity bude vaše snaha efektivnější.

Nejlepší doba na cvičení

Podle odborníků je ideální čas mezi 6 – 8 hodinou ranní. Po probuzení si dejte k jídlu třeba banán, doplňte lehce tekutiny a běžte si 20 minut zaběhat nebo posilujte. Nastartujete tím tak svůj metabolizmus, který je připravený na spalování tuků. I zde ale platí, že ne každému tento způsob života vyhovuje. Samozřejmě, pohybu se můžete věnovat kdykoli během dne, ovšem přizpůsobte si svůj denní režim tak, aby byla správně dodržena kombinace jídla a pohybových aktivit.

Pamatujte:

  • Před cvičením 2 -3 hodiny konzumujte jen lehčí jídlo a zhruba 40 minut po docvičení nic nejezte, jen pijte.

Podvýživa

Správně víte, že jíst musíte minimálně 5x denně, strava musí obsahovat všechny vitamíny a minerální látky, a vše z okruhu sladkých a nevhodných jídel se nedostane do vašich úst. Zdravá výživa má paradoxně velice blízko k opačnému extrému a tou je podvýživa. Není možné se stravovat jen jedním druhem jídla, stejně tak, vaše tělo nesmí hladovět. Vše co organismu dodáte v malých porcích si uloží do zásoby v podobě tuku na horší časy, protože trpí neustálým pocitem hladu. Co tělu dodáte, musí odpovídat také jeho energetickému výdeji. Nezapomínejte, že podvýživa je i vážným zdravotním problémem.

Poraďte se s odborníky

Předně nezoufejte, pokud se vám hubnout nedaří a vyhledejte nutričního poradce. Společnými silami najdete řešení a brzy tak dosáhnete svého cíle. A víte jak bude potom spokojená vaše mysl? To je k nezaplacení!

Další čtení:

Příspěvek byl publikován v rubrice Novinky se štítky , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

1 komentář u Jak nejrychleji spalovat tuky

  1. Kristinka napsal:

    Vyzkoušela jsem výživové poradenství – http://vyzivovykonzultant.cz/ kde mi vysvětlili jak mám správně jíst, cvičit a mnoho dalšího. Tam vám opravdu ukážou nějakou aktivitu, která se projeví já zhubla za 3 týdny cca 11 KG. Naučila jsem tak i stravovat manžela a děti. Já se osobně cítím lépe

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>