Minulé díly

Krátké shrnutí všech dílů

První díl

Bella se v prvním dílu Stmívání rozhodne přestěhovat za svým otcem do rodného městečka Forks, kde nastoupí na střední školu. Život je zde pro ni těžký, musí si zvykat na nové prostředí i přátele. Její mysl však jednoho dne očaruje Edward Cullen se svými sourozenci. Bella se snaží o této rodině zjistit co nejvíce, ovšem marně, jelikož o nich nikdo nic neví. Několikrát se ocitá v nebezpečí, kdy ji však Edward vždy zázračně zachrání. Vše se změní, když se konečně  lépe poznají a Bella zjistí nejen to, že je upír, ale rovněž i to, že je do něj zamilovaná. Na konci tohoto dílu jsou pak pronásledováni nepřátelským upírem Jamesem s jeho družkou Victorií. Jamesovi se zde podaří Bellu kousnot do ruky. V této chvíli je důležité, aby Edward překonal jeho touhu po Bellině krvi a jed z rány vysál. To se mu podaří, přičemž ostatní členové rodiny usmrtí Jamese. Victoria však zůstává  živá.

Druhý díl

Druhý díl nesoucí název Nový měsíc představuje zápletku v podobě Edwardova odchodu z Forks. Jeho důvod spočívá v tom, že si myslí, že se s ním Bella vrhá do nebezpečí častěji, než je nutné. Bella tedy začne po dlouhé době trávit čas s Jacobem, se kterým si vytvoří velice silné přátelské pouto. Postupně se však dovídá, že z Jacoba se stal vlkodlak. Příběh vrcholí Bellinou záchranou Edwarda, který se pokusí požát mocnou italskou upíří rodinu o zabití poté, co se dozví nepravdivou informaci o Bellině smrti. Bella tedy musí odjet do Itálie, zachránit Edwarda a Voltuirovým slíbit, že se jednoho dne také stane upírkou. Poté se společně vrací do Forks a Edward se zavazuje slibem zůstat s Bellou navždy.

Třetí díl

Třetí díl – Zatmění nám přináší napínavý děj milostného trojúhelníku mezi Bellou, Edwardem a Jacobem. Starosti nyní všem dělá pomalu se tvořící armáda upírů, za kterou stojí Victorie a která má za úkol zabít Bellu jako pomsta za usmrcení Jamese. Strach nutí poprvé v historii spolupracovat upíry a vlkodlaky společně, kvůli ochraně Edwardovi přítelkyně. Armáda je tak nakonec zničena a film končí Edwardovou nabídkou k sňatku a napětím mezi Bellou a Jacobem.

Příchozí vyhledávací dotazy:

 • twilight saga díly
 • stmívání díly
 • stmívání 4 druhý díl
 • twilight saga názvy dílů
 • stmívaní názvy dílu
 • twilight díly
 • díly stmívání
 • twilight 4 druhy dil

3 komentáře u Minulé díly

 1. Dobry den mohla bych se zeptat jesti by jste byla hodna a poslala pi stmívaní 4díl na Emai:anetkaandilek@seznam.cz

 2. :')DALŠÍ DÍLI napsal:

  ahoj miluji vase filmi je to velice romanticke ale taky smutne vimisleli jste dobry ale fakt dobry film a chtělabich abi ste vimíšleli dalši díli :’):’)

 3. :')DALŠÍ DÍLI napsal:

  MOHLA BYCH VAS TAKY POPROSIT O 4DIL NA:drakulaura99@seznam.cz

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>