Postavy

Bella

Sedmnáctiletá Isabella Swanová, nejčastěji oslovována jako Bella, je hlavní hrdinkou Twilight ságy. Narodila se jako jediné dítě Charliemu a Reneé, kteří se později rozvedli. Její otec pracuje jako policejní ředitel ve Forks a své dospívající dceři příliš nerozumí. Charakterizuje ho především uzavřenost a upřednostňování mlčení před hlasitým projevem. Bellina matka Reneé však představuje pravý opak. Žije s manželem Philem ve slunečném Phoenixu, má ráda zábavu a často se vrhá do nových věcí. A čím by se tedy dala charakterizovat Bella? Půvabným vzhledem se podobá matce, povahou však spíše otci. Bývá nerada středem pozornosti, na druhou stranu jí nechybí odvaha. Už jen proto, že se rozhodne žít s upírem a navíc touží po proměně. Její výjimečná schopnost, kdy na ni nepůsobí žádné psychické upíří dary se zalíbí všem krvežíznivcům a Belle pomůže několikrát přežít. Vidí v něm totiž mnohem více než Bella.

Edward

Nejmladší upír z rodiny Cullenových má všechny vlastnosti, po kterých jistě touží nejedna dívka. Jeho vzhled, slušné chování či například galantnost zapůsobí snad na každého. Narodil se roku 1901 v Chicagu. Jeho „otec“ Carlisle jej našel roku 1918. Bylo mu tehdy 17 let a umíral na španělskou chřipku. Carlisle ho zachránil a z osamělosti proměnil na upíra. Od té doby žijí společně, kdy se k nim postupně přidal zbytek rodiny a vytvořili tak velice silnou komunitu. Cullenovi se od ostatních upírů liší hlavně způsobem života – nepijí lidskou krev, jen zvířecí, která způsobí, že jejich oči nemají rudou, ale žlutohnědou barvu. Nespornou výhodou v boji je i Edwardova schopnost číst lidem, ale i upírům myšlenky. Samozřejmě, výjimku tvoří Bella, z čehož nemá radost. Velice totiž touží vědět, co si jeho přítelkyně v jistých situacích myslí.

Jacob

Jacob Black žije se svým nemocným otcem v indiánské rezervaci La Push. Jako snad každý dospívající kluk se zajímá o auta, motorky a nebrání se jakékoliv zábavě s kamarády. Jako nejlepší přítel Belly se snaží trávit s ní co nejvíce času. Vše se však změní, když se jednoho dne promění ve vlkodlaka a stane se součástí smečky. Tu vede Sam, jelikož se jako první proměnil a také je nejstarší. Podle složitého rodokmenu by však vedení mělo náležet Jacobovi. Ten to však odmítá, ale i tak nestrácí některé pravomoce, jelikož ve smečce působí jako tzv. „Beta“. Jako svého největšího protivníka považuje především Edwarda. Z přátelského vztahu s Bellou se totiž snaží vytěžit mnohem více. Chce ji tak dokázat, že se nemusí stát upírem, aby byla šťastná, ale může zůstat s ním. Proti tomu se samozřejmě Bella rázně ohrazuje.

Příchozí vyhledávací dotazy:

 • stmívání4 info
 • rozbresk postavy
 • stmívání postavy
 • twilight postavy
 • twilight 4 postavy

7 komentářů u Postavy

 1. Pomoste mi prosím!! napsal:

  Dobrý den, chtěla bych jenom vědět jednu maličkost!!! :) Kde se můžu podívat na počítači na Rozbřesk??? (nemusí být dabink, ale ať tam jsou aspoň české titulky!!!)
  Moc vám děkuji

 2. Film napsal:

  Dobrý den,chtěla jsem se zeptat,má to ještě nějaké pokračování??Například 5.díl.,jak se jim narodila dcera??

 3. jana napsal:

  uloz to.cz

 4. Zuzi napsal:

  Prosím v díle kde Alice viděla Reneesme velká,bude ten díl,moc se těším az bude jako slečna.
  Děkuji pa

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>