Význam knižní obálky Stmívání 4 – Rozbřesk

Jistě se vám již někdy honilo hlavou, co má vlastně představovat obálka knihy. Podle ní si totiž v dnešní době většina lidí vybírá, i když to není správné. V tomto případě vám nastíníme, co spisovatelka zamýšlela v případě čtvrtého dílu Twilight ságy Rozbřesk.

Twilight obálka

Jako první si na klasické  šachovnici povšimněte nenápadného červeného pěšce v pozadí. Ten má za úkol symbolizovat Bellu jako lidsky slabou a fyzicky lehce zranitelnou. Je také celý jakoby zahalen v mlze a tmě, poukazuje se tak na velmi slabé smysly, hlavně zrak. Barva byla zvolena rudá vzhledem k faktu, že jako člověk v ní koluje krev, což je dalším znakem lidství. V popředí se pak majestátně tyčí další šachová figurka, a to královna. Na první pohled vás jistě zaujme sněhově bílá barva, která představuje barvu kůže hlavní postavy jako již přeměněnou v upíra. Silnou, mocnou a krásnou. Celkově se tak dá říci, že je to Bellin postupný vývoj vpřed. Od nenápadné mladé lidské dívky, až po bystrou, rychlou a výjimečnou upírku. Jaký máte na obálku názor vy? Podělte se o něj s námi v komentářích!

Další čtení:

Příspěvek byl publikován v rubrice Zajímavosti se štítky , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>